Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 1 ( Enduro )

Tid: 06:47:47


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 16:44.96
2 1 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 16:48.45
3 2 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 16:59.56
4 1 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 17:02.04
5 3 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 17:11.46
6 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 17:19.68
7 4 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 17:31.74
8 5 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 17:32.74
9 6 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 17:34.36
10 7 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 17:36.44
11 8 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 17:39.53
12 2 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 17:43.28
13 3 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 17:43.80
14 9 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 17:44.70
15 4 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 17:45.35
16 10 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 17:54.07
17 2 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 17:55.55
18 3 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 17:56.16
19 11 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 17:57.27
20 5 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 18:01.32
21 12 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 18:03.50
22 4 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 18:03.79
23 6 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 18:06.74
24 7 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 18:13.34
25 13 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 18:19.75
26 14 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 18:19.79
27 8 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 18:22.86
28 15 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 18:23.70
29 16 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 18:24.17
30 5 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 18:25.20
31 17 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 18:28.58
32 18 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 18:29.04
33 9 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 18:29.93
34 19 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 18:31.20
35 10 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 18:32.60
36 20 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 18:33.28
37 21 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 18:34.07
38 22 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 18:34.14
39 23 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 18:34.33
40 11 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 18:35.17
41 24 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 18:35.88
42 12 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 18:38.38
43 25 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 18:38.68
44 13 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 18:39.11
45 26 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 18:41.44
46 6 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 18:41.97
47 14 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 18:45.28
48 15 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 18:48.78
49 27 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 18:49.41
50 16 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 18:55.99
51 28 278 Torgny Nilsson Sunne EK Motion50- 18:59.02
52 29 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 18:59.02
53 17 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 19:02.64
54 30 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 19:03.02
55 31 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 19:03.28
56 18 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 19:05.58
57 19 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 19:05.64
58 20 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 19:07.69
59 21 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 19:13.67
60 32 301 Stefan Ivehag Kullings MS Motion50- 19:13.97
61 22 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 19:15.93
62 33 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 19:17.42
63 34 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 19:18.91
64 23 244 Rikard Skerget Stenungsunds MS Motion40-49 19:20.98
65 24 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 19:25.51
66 35 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 19:30.86
67 25 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 19:35.98
68 36 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 19:36.31
69 37 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 19:38.38
70 26 243 Andréas Svensson Älvbygdens MK Motion40-49 19:41.29
71 27 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 19:42.94
72 7 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 19:43.07
73 28 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 19:43.14
74 29 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 19:45.17
75 38 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 19:53.54
76 39 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 19:58.89
77 30 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 20:00.66
78 31 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 20:00.93
79 40 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 20:04.23
80 41 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 20:07.50
81 42 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 20:10.22
82 43 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 20:11.56
83 32 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 20:13.24
84 33 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 20:15.17
85 34 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 20:22.25
86 44 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 20:23.51
87 45 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 20:25.66
88 35 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 20:25.71
89 46 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 20:29.94
90 47 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 20:32.95
91 2 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 20:36.55
92 48 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 20:44.75
93 49 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 20:45.51
94 50 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 20:54.10
95 51 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 20:54.71
96 36 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 20:55.76
97 37 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 20:58.00
98 52 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 20:59.98
99 38 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 21:02.18
100 39 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 21:04.62
101 53 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 21:06.11
102 54 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 21:11.43
103 40 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 21:21.89
104 41 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 21:21.91
105 8 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 21:27.94
106 42 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 21:43.30
107 3 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 21:44.56
108 43 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 21:48.17
109 9 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 21:52.59
110 44 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 21:57.33
111 55 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 22:03.01
112 56 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 22:05.27
113 57 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 22:14.44
114 4 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 22:15.86
115 10 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 22:19.09
116 45 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 22:23.47
117 58 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 22:38.18
118 59 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 22:40.43
119 60 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 22:52.05
120 61 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 22:54.42
121 62 284 Dan Ask SMK Trollhättan Motion50- 22:56.74
122 46 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 23:14.39
123 47 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 23:16.56
124 48 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 23:21.20
125 63 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 23:28.92
126 11 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 23:53.72
127 49 245 Fredrik Juhlin Karlskoga EK Motion40-49 23:57.66
128 64 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 24:03.01
129 50 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 24:13.45
130 65 274 Tommy Johansson Skene MS Motion50- 24:16.83
131 5 341 Ida Andersson Löa SK Dam 24:23.75
132 12 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 24:28.85
133 51 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 24:29.36
134 66 263 Mikael Blom Tibro MK Motion50- 24:37.77
135 13 350 Edwin Holmberg Frövi MF UngdomE0,E1 24:38.38
136 67 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 24:49.14
137 68 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 25:50.42
138 52 237 Stefan Linder Skene MS Motion40-49 25:54.03
139 53 250 Joachim Rudin Hallsbergs MK Motion40-49 25:54.76
140 54 255 Erik Fagerman Botkyrka MK Motion40-49 26:40.62
141 69 326 Marco Righetti Mälarö MCK Motion50- 28:00.02
142 55 223 Magnus Lilja Älvbygdens MK Motion40-49 28:20.59
143 70 273 Bengt Ekdahl FMCK Borås Motion50- 28:37.97
144 71 318 Kenneth Brånlid Kullings MS Motion50- 33:05.86