Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 3 ( Enduro 2 )

Tid: 06:19:17


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:23.73
2 1 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 08:26.05
3 2 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 08:26.74
4 3 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:28.98
5 1 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 08:31.55
6 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 08:31.74
7 2 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 08:33.00
8 3 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 08:35.92
9 4 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 08:38.46
10 5 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 08:40.92
11 6 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 08:41.11
12 7 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 08:42.77
13 8 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 08:44.14
14 9 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 08:45.79
15 10 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 08:50.42
16 2 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 08:50.91
17 4 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:52.56
18 3 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 08:52.72
19 11 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 08:54.92
20 4 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 08:56.38
21 12 278 Torgny Nilsson Sunne EK Motion50- 08:56.64
22 5 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 08:56.70
23 13 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 08:57.04
24 14 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 08:57.41
25 6 243 Andréas Svensson Älvbygdens MK Motion40-49 08:57.97
26 15 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 08:58.05
27 7 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 08:58.22
28 16 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 08:58.54
29 8 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 08:59.17
30 5 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 09:02.04
31 9 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 09:02.66
32 10 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 09:03.47
33 17 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 09:07.13
34 18 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 09:07.53
35 19 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 09:07.92
36 20 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 09:08.88
37 21 301 Stefan Ivehag Kullings MS Motion50- 09:09.31
38 22 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 09:09.37
39 23 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 09:10.53
40 24 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 09:10.76
41 25 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 09:11.08
42 6 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 09:12.08
43 11 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:12.51
44 12 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 09:13.49
45 7 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 09:14.52
46 26 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 09:15.65
47 13 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 09:16.32
48 14 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 09:17.58
49 15 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 09:18.90
50 27 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 09:20.03
51 28 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 09:20.09
52 29 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 09:20.46
53 16 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 09:21.63
54 17 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 09:22.54
55 30 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 09:22.78
56 18 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 09:22.83
57 31 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 09:23.75
58 19 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 09:24.02
59 20 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 09:26.79
60 21 244 Rikard Skerget Stenungsunds MS Motion40-49 09:26.99
61 32 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 09:27.10
62 33 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 09:28.90
63 34 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 09:29.63
64 35 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 09:29.88
65 36 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 09:31.10
66 37 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 09:36.64
67 22 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 09:37.36
68 23 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 09:37.37
69 24 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:38.37
70 25 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 09:38.65
71 38 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 09:39.56
72 26 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 09:40.67
73 39 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 09:42.32
74 2 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 09:43.72
75 27 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 09:44.83
76 40 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 09:46.26
77 8 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 09:46.45
78 28 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 09:47.46
79 41 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 09:47.83
80 29 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 09:48.45
81 9 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 09:48.86
82 3 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 09:49.39
83 30 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 09:50.43
84 42 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 09:52.46
85 43 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 09:54.24
86 31 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 09:54.31
87 32 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 09:54.74
88 4 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 09:54.91
89 33 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 09:57.07
90 44 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 09:58.43
91 45 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 09:59.56
92 46 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 09:59.94
93 34 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 10:00.12
94 35 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 10:00.36
95 47 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 10:01.27
96 48 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 10:02.97
97 36 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 10:03.03
98 37 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 10:04.04
99 49 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 10:04.98
100 10 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 10:06.10
101 50 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 10:06.78
102 51 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 10:08.13
103 38 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 10:09.78
104 39 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 10:10.31
105 52 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 10:19.18
106 53 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 10:22.79
107 54 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 10:26.65
108 55 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 10:27.67
109 56 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 10:28.25
110 40 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 10:31.84
111 57 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 10:33.14
112 41 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 10:33.31
113 58 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 10:35.16
114 59 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 10:38.40
115 42 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 10:40.06
116 43 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 10:41.58
117 44 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 10:42.47
118 45 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 10:46.91
119 46 245 Fredrik Juhlin Karlskoga EK Motion40-49 10:49.29
120 60 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 10:56.97
121 61 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 10:58.61
122 47 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 11:00.16
123 62 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 11:00.38
124 63 263 Mikael Blom Tibro MK Motion50- 11:00.46
125 48 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 11:09.65
126 11 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 11:11.19
127 64 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 11:12.24
128 12 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 11:14.08
129 5 341 Ida Andersson Löa SK Dam 11:17.50
130 65 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 11:25.60
131 49 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 11:37.12
132 50 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 11:41.05
133 66 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 11:57.22
134 51 255 Erik Fagerman Botkyrka MK Motion40-49 12:28.92
135 52 250 Joachim Rudin Hallsbergs MK Motion40-49 12:41.88
136 53 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 12:44.75
137 67 326 Marco Righetti Mälarö MCK Motion50- 13:21.39
138 54 223 Magnus Lilja Älvbygdens MK Motion40-49 13:33.82