Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 4 ( Enduro )

Tid: 07:06:42


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 16:55.32
2 2 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 16:58.62
3 3 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 17:01.27
4 1 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 17:09.56
5 1 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 17:14.28
6 2 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 17:25.99
7 3 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 17:28.18
8 2 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 17:29.30
9 4 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 17:29.92
10 3 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 17:32.49
11 4 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 17:34.82
12 5 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 17:36.71
13 6 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 17:39.33
14 7 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 17:50.66
15 8 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 17:52.27
16 5 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 17:53.33
17 9 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 17:54.64
18 6 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 17:59.59
19 4 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 18:00.35
20 10 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 18:02.01
21 11 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 18:07.05
22 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 18:07.11
23 12 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 18:10.67
24 13 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 18:11.57
25 14 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 18:13.56
26 15 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 18:16.38
27 16 278 Torgny Nilsson Sunne EK Motion50- 18:17.75
28 7 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 18:21.56
29 8 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 18:23.64
30 17 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 18:25.74
31 18 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 18:26.76
32 5 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 18:28.68
33 9 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 18:29.38
34 10 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 18:31.10
35 11 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 18:34.31
36 12 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 18:34.44
37 19 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 18:36.09
38 20 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 18:36.74
39 13 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 18:37.84
40 21 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 18:39.39
41 22 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 18:43.54
42 23 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 18:47.26
43 24 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 18:50.93
44 25 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 18:51.57
45 26 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 18:51.77
46 14 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 18:53.55
47 15 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 18:53.95
48 27 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 18:54.71
49 28 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 18:55.20
50 29 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 18:56.42
51 16 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 18:56.76
52 6 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 18:56.83
53 17 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 18:59.21
54 30 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 19:03.99
55 18 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 19:06.49
56 31 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 19:06.51
57 19 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 19:07.32
58 20 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 19:13.15
59 21 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 19:13.33
60 32 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 19:16.86
61 33 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 19:16.87
62 34 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 19:20.70
63 22 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 19:27.30
64 23 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 19:27.68
65 35 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 19:28.04
66 36 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 19:32.61
67 37 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 19:34.76
68 38 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 19:37.29
69 39 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 19:37.89
70 24 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 19:39.81
71 25 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 19:42.93
72 7 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 19:43.20
73 26 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 20:03.24
74 27 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 20:06.84
75 40 301 Stefan Ivehag Kullings MS Motion50- 20:07.90
76 41 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 20:11.17
77 42 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 20:11.38
78 43 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 20:13.36
79 44 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 20:14.28
80 28 244 Rikard Skerget Stenungsunds MS Motion40-49 20:16.69
81 29 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 20:17.84
82 30 243 Andréas Svensson Älvbygdens MK Motion40-49 20:19.83
83 31 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 20:25.06
84 32 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 20:29.13
85 33 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 20:30.55
86 34 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 20:34.58
87 45 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 20:38.48
88 46 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 20:43.40
89 47 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 20:44.13
90 48 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 20:51.42
91 49 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 20:56.15
92 50 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 20:56.19
93 35 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 20:59.14
94 51 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 21:00.75
95 2 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 21:03.84
96 36 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 21:15.35
97 8 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 21:16.69
98 37 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 21:25.60
99 52 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 21:29.62
100 53 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 21:31.98
101 38 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 21:35.40
102 39 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 21:35.50
103 54 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 21:41.13
104 40 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 21:46.26
105 55 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 21:48.77
106 9 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 21:49.29
107 41 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 21:51.53
108 56 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 21:56.65
109 42 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 21:58.63
110 57 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 22:04.57
111 43 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 22:10.22
112 3 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 22:11.88
113 58 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 22:12.54
114 4 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 22:17.55
115 59 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 22:18.71
116 44 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 22:34.24
117 60 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 22:46.45
118 10 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 22:47.29
119 11 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 22:51.27
120 61 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 23:03.52
121 45 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 23:04.82
122 62 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 23:10.29
123 63 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 23:12.09
124 46 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 23:19.30
125 5 341 Ida Andersson Löa SK Dam 23:20.62
126 64 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 23:41.54
127 12 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 23:59.30
128 47 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 24:08.35
129 65 263 Mikael Blom Tibro MK Motion50- 24:27.71
130 66 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 24:37.19
131 48 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 25:02.04
132 49 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 25:35.55
133 50 250 Joachim Rudin Hallsbergs MK Motion40-49 26:39.89
134 51 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 26:46.65
135 52 245 Fredrik Juhlin Karlskoga EK Motion40-49 27:12.18
136 53 255 Erik Fagerman Botkyrka MK Motion40-49 28:08.35
137 67 326 Marco Righetti Mälarö MCK Motion50- 28:33.93
138 54 223 Magnus Lilja Älvbygdens MK Motion40-49 29:43.15