Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 5 ( Extreme )

Tid: 05:49:26


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 02:06.94
2 1 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 02:08.32
3 2 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 02:09.28
4 2 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:13.58
5 3 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 02:14.53
6 1 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 02:15.30
7 4 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 02:15.40
8 5 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:16.13
9 2 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 02:17.28
10 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 02:17.68
11 3 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:18.34
12 6 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 02:18.64
13 7 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 02:18.70
14 8 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 02:18.72
15 9 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 02:18.72
16 10 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:18.75
17 3 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 02:18.85
18 4 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:18.93
19 4 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 02:19.19
20 5 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 02:20.35
21 5 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 02:20.91
22 6 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 02:21.18
23 11 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 02:21.18
24 12 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 02:21.39
25 7 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 02:21.56
26 8 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 02:21.82
27 9 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 02:22.48
28 13 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 02:22.56
29 10 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 02:22.70
30 11 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 02:22.76
31 12 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 02:22.77
32 13 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 02:22.79
33 14 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 02:22.86
34 15 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 02:22.96
35 16 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 02:23.46
36 14 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 02:23.50
37 17 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 02:23.54
38 18 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 02:23.56
39 19 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 02:23.65
40 20 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 02:23.81
41 21 278 Torgny Nilsson Sunne EK Motion50- 02:23.85
42 15 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 02:23.85
43 6 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 02:23.94
44 16 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 02:25.27
45 22 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 02:26.02
46 17 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 02:26.03
47 23 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 02:26.18
48 24 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 02:28.07
49 25 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 02:28.25
50 18 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 02:28.42
51 7 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 02:28.54
52 26 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 02:28.54
53 19 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:28.71
54 27 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 02:28.73
55 28 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 02:28.75
56 29 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 02:29.02
57 30 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 02:29.19
58 31 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 02:29.50
59 20 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 02:29.70
60 21 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 02:29.74
61 32 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 02:29.77
62 33 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 02:30.38
63 8 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:30.70
64 22 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 02:30.73
65 23 244 Rikard Skerget Stenungsunds MS Motion40-49 02:30.97
66 34 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 02:31.45
67 35 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 02:31.54
68 24 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 02:31.57
69 25 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 02:32.13
70 26 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 02:32.43
71 27 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 02:32.52
72 36 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 02:32.75
73 28 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 02:33.46
74 37 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 02:33.81
75 38 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 02:34.12
76 39 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 02:34.86
77 40 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 02:35.23
78 41 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 02:35.67
79 29 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 02:35.78
80 42 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 02:35.84
81 30 243 Andréas Svensson Älvbygdens MK Motion40-49 02:36.40
82 43 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 02:36.61
83 31 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 02:36.90
84 9 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:37.46
85 32 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 02:37.82
86 33 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 02:37.88
87 44 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 02:38.07
88 34 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 02:38.21
89 45 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 02:38.66
90 46 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 02:38.74
91 35 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 02:39.53
92 2 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 02:39.85
93 36 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 02:40.96
94 37 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 02:41.41
95 47 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 02:41.48
96 3 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 02:41.58
97 38 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 02:41.84
98 48 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 02:41.93
99 39 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 02:42.47
100 4 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 02:43.48
101 49 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 02:44.29
102 50 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 02:44.56
103 51 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 02:45.09
104 40 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 02:45.41
105 52 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 02:46.40
106 53 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 02:46.52
107 54 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 02:46.74
108 55 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 02:46.85
109 56 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 02:49.24
110 41 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 02:50.92
111 10 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 02:51.15
112 42 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 02:51.32
113 57 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 02:52.22
114 43 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 02:53.51
115 58 263 Mikael Blom Tibro MK Motion50- 02:53.73
116 44 223 Magnus Lilja Älvbygdens MK Motion40-49 02:53.90
117 59 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 02:55.59
118 60 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 02:55.83
119 61 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 02:56.55
120 62 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 02:56.74
121 45 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 03:00.57
122 5 341 Ida Andersson Löa SK Dam 03:00.76
123 11 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 03:00.99
124 46 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 03:01.38
125 47 245 Fredrik Juhlin Karlskoga EK Motion40-49 03:01.41
126 48 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 03:03.70
127 49 250 Joachim Rudin Hallsbergs MK Motion40-49 03:03.90
128 50 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 03:06.95
129 63 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 03:06.99
130 51 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 03:08.84
131 64 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 03:09.04
132 52 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 03:21.62
133 65 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 03:22.37
134 12 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 03:28.15
135 53 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 03:38.45