Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 6 ( Enduro 2 )

Tid: 05:46:37


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:12.23
2 2 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:14.31
3 1 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 08:19.49
4 3 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 08:22.85
5 1 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 08:30.87
6 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 08:31.26
7 2 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 08:31.65
8 3 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 08:35.56
9 4 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 08:35.68
10 4 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 08:36.93
11 5 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 08:38.94
12 2 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 08:41.38
13 3 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 08:46.74
14 6 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 08:46.79
15 5 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:46.85
16 4 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 08:47.54
17 5 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 08:47.68
18 7 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 08:50.13
19 6 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 08:51.71
20 8 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 08:53.56
21 9 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 08:53.70
22 10 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 08:55.02
23 7 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 08:55.28
24 11 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 08:57.72
25 12 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 08:58.45
26 13 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 08:59.47
27 14 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 08:59.70
28 15 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 09:02.23
29 6 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 09:03.20
30 8 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:03.48
31 9 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 09:03.77
32 10 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 09:04.17
33 16 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 09:04.38
34 11 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 09:04.62
35 17 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 09:05.87
36 18 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 09:06.14
37 19 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 09:06.14
38 12 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 09:06.88
39 20 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 09:07.45
40 21 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 09:10.24
41 13 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 09:10.40
42 14 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 09:10.58
43 7 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 09:11.62
44 22 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 09:12.06
45 15 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 09:12.06
46 23 278 Torgny Nilsson Sunne EK Motion50- 09:12.35
47 24 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 09:13.56
48 16 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:13.66
49 25 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 09:13.89
50 26 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 09:15.08
51 17 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 09:19.43
52 27 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 09:20.35
53 28 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 09:22.82
54 29 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 09:23.05
55 18 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 09:23.25
56 19 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 09:23.63
57 30 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 09:24.40
58 31 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 09:25.30
59 32 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 09:25.37
60 20 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 09:25.52
61 21 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 09:29.12
62 22 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:29.30
63 33 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 09:31.51
64 23 243 Andréas Svensson Älvbygdens MK Motion40-49 09:33.74
65 24 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 09:35.47
66 34 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 09:35.77
67 8 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 09:36.99
68 35 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 09:37.93
69 25 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 09:38.02
70 36 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 09:38.20
71 26 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 09:42.34
72 27 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 09:43.02
73 37 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 09:43.50
74 28 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 09:43.66
75 38 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 09:45.45
76 39 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 09:46.78
77 40 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 09:47.20
78 29 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 09:48.46
79 41 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 09:49.45
80 2 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 09:50.18
81 30 244 Rikard Skerget Stenungsunds MS Motion40-49 09:50.80
82 42 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 09:51.25
83 43 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 09:55.12
84 44 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 09:56.68
85 45 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 09:56.94
86 31 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 09:57.69
87 32 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 09:59.37
88 9 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 09:59.55
89 33 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 10:02.46
90 34 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 10:02.85
91 46 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 10:03.07
92 47 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 10:08.35
93 35 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 10:08.92
94 48 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 10:09.33
95 49 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 10:09.35
96 50 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 10:10.37
97 36 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 10:10.80
98 37 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 10:12.48
99 51 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 10:12.58
100 52 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 10:15.40
101 38 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 10:17.24
102 3 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 10:19.16
103 53 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 10:22.77
104 10 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 10:24.36
105 39 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 10:26.04
106 4 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 10:29.84
107 54 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 10:31.28
108 40 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 10:31.80
109 55 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 10:34.98
110 11 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 10:35.40
111 56 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 10:36.57
112 41 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 10:37.71
113 42 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 10:42.20
114 57 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 10:44.89
115 58 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 10:45.35
116 43 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 10:54.50
117 44 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 11:01.83
118 45 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 11:02.05
119 59 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 11:02.30
120 60 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 11:06.48
121 12 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 11:10.09
122 5 341 Ida Andersson Löa SK Dam 11:13.17
123 61 263 Mikael Blom Tibro MK Motion50- 11:17.80
124 62 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 11:20.57
125 46 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 11:22.68
126 63 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 11:25.24
127 64 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 11:27.06
128 65 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 11:28.57
129 47 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 11:30.81
130 48 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 11:55.08
131 49 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 12:05.11
132 50 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 12:37.30
133 51 223 Magnus Lilja Älvbygdens MK Motion40-49 13:11.16
134 52 245 Fredrik Juhlin Karlskoga EK Motion40-49 14:04.56
135 53 250 Joachim Rudin Hallsbergs MK Motion40-49 16:03.48