Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 7 ( Enduro )

Tid: 06:35:01


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 16:49.19
2 2 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 16:52.14
3 3 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 17:07.52
4 1 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 17:08.01
5 2 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 17:08.83
6 3 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 17:12.33
7 1 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 17:16.37
8 2 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 17:24.89
9 4 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 17:25.82
10 3 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 17:26.90
11 4 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 17:27.07
12 5 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 17:30.20
13 4 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 17:32.41
14 6 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 17:37.36
15 7 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 17:41.30
16 5 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 17:42.64
17 8 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 17:52.72
18 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 17:53.63
19 9 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 17:55.94
20 10 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 17:56.28
21 11 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 17:58.03
22 12 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 18:00.36
23 13 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 18:01.45
24 5 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 18:01.83
25 14 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 18:03.77
26 6 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 18:04.31
27 7 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 18:09.57
28 15 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 18:11.68
29 16 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 18:12.09
30 17 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 18:14.26
31 18 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 18:14.66
32 8 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 18:17.95
33 19 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 18:19.16
34 9 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 18:21.37
35 10 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 18:21.47
36 20 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 18:21.69
37 11 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 18:22.78
38 12 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 18:24.06
39 13 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 18:28.72
40 14 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 18:30.03
41 6 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 18:30.35
42 15 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 18:33.61
43 21 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 18:34.00
44 22 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 18:34.37
45 16 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 18:38.99
46 23 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 18:41.38
47 17 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 18:47.48
48 18 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 18:49.38
49 19 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 18:52.17
50 24 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 18:57.38
51 25 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 18:58.08
52 26 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 18:58.75
53 27 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 19:02.19
54 20 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 19:03.96
55 28 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 19:05.52
56 21 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 19:07.14
57 29 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 19:09.39
58 30 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 19:09.68
59 22 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 19:13.34
60 31 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 19:13.66
61 32 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 19:20.22
62 33 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 19:26.49
63 7 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 19:29.96
64 34 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 19:30.77
65 35 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 19:37.92
66 36 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 19:41.20
67 37 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 19:42.50
68 38 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 19:44.59
69 23 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 19:48.22
70 39 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 19:53.64
71 24 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 19:59.65
72 25 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 20:01.47
73 40 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 20:02.58
74 26 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 20:06.76
75 27 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 20:08.15
76 41 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 20:24.31
77 42 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 20:29.11
78 43 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 20:31.00
79 28 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 20:38.92
80 8 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 20:39.02
81 9 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 20:48.05
82 44 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 20:52.08
83 45 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 20:53.71
84 29 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 20:55.95
85 30 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 21:00.84
86 2 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 21:02.58
87 31 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 21:05.58
88 32 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 21:08.90
89 46 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 21:12.54
90 47 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 21:18.20
91 33 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 21:24.43
92 48 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 21:26.38
93 49 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 21:29.09
94 50 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 21:34.97
95 34 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 21:35.01
96 35 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 21:42.00
97 36 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 21:44.37
98 51 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 21:46.11
99 37 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 21:51.23
100 52 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 21:52.22
101 38 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 21:52.90
102 3 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 21:54.29
103 39 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 21:57.03
104 53 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 21:57.46
105 54 278 Torgny Nilsson Sunne EK Motion50- 21:58.49
106 40 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 22:21.82
107 41 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 22:21.97
108 55 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 22:23.37
109 56 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 22:27.78
110 57 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 22:32.72
111 58 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 22:37.63
112 42 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 22:37.78
113 10 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 22:44.17
114 43 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 22:56.01
115 44 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 23:04.93
116 59 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 23:19.18
117 4 341 Ida Andersson Löa SK Dam 23:42.86
118 60 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 23:45.69
119 61 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 23:48.56
120 62 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 23:56.69
121 63 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 24:12.52
122 11 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 24:17.95
123 45 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 24:30.82
124 46 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 24:47.06
125 64 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 25:20.25
126 47 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 25:33.28
127 48 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 25:36.44
128 12 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 26:22.13
129 5 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 26:49.80
130 49 244 Rikard Skerget Stenungsunds MS Motion40-49 29:12.05
131 50 245 Fredrik Juhlin Karlskoga EK Motion40-49 34:18.12