Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 8 ( Extreme )

Tid: 07:22:16


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 02:06.95
2 1 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 02:09.67
3 2 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 02:14.28
4 3 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 02:14.48
5 2 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:14.49
6 1 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 02:14.59
7 2 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 02:14.61
8 4 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:14.91
9 5 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 02:15.17
10 3 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 02:15.93
11 3 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:16.36
12 4 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 02:16.51
13 4 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:16.70
14 5 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 02:16.89
15 6 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 02:16.91
16 6 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:17.05
17 7 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 02:17.62
18 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 02:18.24
19 8 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 02:18.28
20 9 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 02:18.38
21 7 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 02:18.82
22 10 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 02:19.46
23 11 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 02:19.54
24 12 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 02:20.17
25 13 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 02:20.91
26 8 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 02:20.97
27 14 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 02:21.09
28 9 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 02:21.12
29 15 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 02:21.50
30 5 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:21.81
31 16 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 02:22.13
32 10 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 02:22.39
33 11 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 02:22.53
34 17 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 02:22.70
35 18 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 02:22.86
36 19 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 02:22.91
37 20 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 02:23.09
38 6 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 02:23.75
39 12 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:23.85
40 13 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 02:24.11
41 21 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 02:24.23
42 22 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 02:24.25
43 23 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 02:24.48
44 7 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 02:24.86
45 24 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 02:25.17
46 25 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 02:25.61
47 26 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 02:25.83
48 14 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 02:25.85
49 27 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 02:26.30
50 28 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 02:26.68
51 29 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 02:26.84
52 15 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 02:27.39
53 8 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 02:27.49
54 30 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 02:27.70
55 16 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 02:29.13
56 31 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 02:29.44
57 32 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 02:29.55
58 17 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 02:29.59
59 33 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 02:29.84
60 18 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 02:29.97
61 19 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 02:30.12
62 34 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 02:30.49
63 20 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 02:30.77
64 35 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 02:30.90
65 36 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 02:30.98
66 37 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 02:31.05
67 21 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 02:31.34
68 38 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 02:31.60
69 22 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 02:32.33
70 23 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 02:32.71
71 39 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 02:32.72
72 40 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 02:33.35
73 41 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 02:34.84
74 9 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 02:34.91
75 24 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 02:35.08
76 25 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 02:35.47
77 42 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 02:35.81
78 2 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 02:36.02
79 43 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 02:36.18
80 44 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 02:36.19
81 26 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 02:36.22
82 27 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 02:36.50
83 28 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 02:36.96
84 29 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 02:37.36
85 45 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 02:38.00
86 30 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 02:38.43
87 46 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 02:39.02
88 31 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 02:39.27
89 32 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 02:39.43
90 33 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 02:40.18
91 47 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 02:40.33
92 34 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 02:40.75
93 3 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 02:41.05
94 48 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 02:41.31
95 49 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 02:42.04
96 50 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 02:42.21
97 35 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 02:42.51
98 36 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 02:42.89
99 37 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 02:43.02
100 38 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 02:43.18
101 39 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 02:43.76
102 51 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 02:45.06
103 52 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 02:45.36
104 53 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 02:46.35
105 54 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 02:46.59
106 55 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 02:46.75
107 56 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 02:47.86
108 57 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 02:49.21
109 4 341 Ida Andersson Löa SK Dam 02:49.50
110 10 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 02:50.36
111 58 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 02:50.58
112 59 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 02:50.58
113 60 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 02:51.53
114 40 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 02:52.64
115 41 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 02:52.72
116 61 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 02:52.79
117 42 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 02:55.25
118 11 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 02:56.34
119 43 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 02:56.96
120 44 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 02:58.31
121 45 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 03:01.04
122 62 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 03:03.25
123 63 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 03:03.69
124 5 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 03:09.89
125 46 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 03:11.09
126 47 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 03:15.15
127 48 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 03:19.27
128 12 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 03:36.78