Mariestads Enduro

Provresultat: Oxjakten 21 EM

Specialprov 9 ( Enduro 2 )

Tid: 06:05:38


Totalt Klass Nr. Förare Klubb Klass Tid
1 1 347 Markus Carlbom FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:15.84
2 2 348 Carl Olsson FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:20.09
3 1 338 Linnéa Åkesson FMCK Skövde Dam 08:26.20
4 3 356 Ludvig Runkvist Hällefors MK UngdomE0,E1 08:33.83
5 1 267 Dennis Kjaempe Karlskoga EK Motion50- 08:35.06
6 2 279 Klas Elofsson Skene MS Motion50- 08:35.42
7 3 298 Lars Jansson Karlskoga EK Motion50- 08:36.88
8 1 207 Morgan Vädel Åbågen MCK Motion40-49 08:37.37
9 2 210 Hazze Karlsson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 08:37.64
10 4 344 Linus Nyqvist Stenungsunds MS UngdomE0,E1 08:37.78
11 3 247 Magnus Johansson Karlskoga EK Motion40-49 08:38.41
12 4 323 Stefan Johansson Karlskoga EK Motion50- 08:39.12
13 5 306 Robert Salomonsson Tibro MK Motion50- 08:39.77
14 6 277 Magnus Kallander Linköpings MS Motion50- 08:42.77
15 7 296 Ulf Håkansson Åbågen MCK Motion50- 08:45.18
16 8 269 Jörgen Wester Älvbygdens MK Motion50- 08:45.28
17 9 265 Johan Karlsson Götene MK Motion50- 08:48.41
18 10 289 Jan-Ove Sjöberg Eda MK Motion50- 08:48.96
19 4 225 Jarmo Tahvanainen Linde MSK Motion40-49 08:51.03
20 5 221 Patrik Sedeborn Karlskoga EK Motion40-49 08:51.94
21 5 351 Hugo Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 08:52.02
22 11 300 Juha Järvisalo Mora MK Motion50- 08:56.33
23 12 290 Thomas Andersson Sunne EK Motion50- 08:56.37
24 6 212 Donaldh Andersson Älvbygdens MK Motion40-49 08:56.98
25 7 235 Richard Karlsson Götene MK Motion40-49 08:58.28
26 8 241 Tomas Eriksson Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 08:59.17
27 9 229 Robert Fahlander Nora MX Klubb Motion40-49 08:59.54
28 13 270 Håkan Gustafsson Alingsås MCK Motion50- 09:00.02
29 10 234 Henrik Wilhelmsson Kinds MK Motion40-49 09:01.45
30 14 314 Peter Björnqvist FMCK Borås Motion50- 09:04.52
31 6 345 Hampus Andersson FMCK Skövde UngdomE0,E1 09:04.63
32 15 282 Peter Johansson Karlskoga EK Motion50- 09:05.70
33 16 272 Tony Larsson FMCK Borås Motion50- 09:06.38
34 17 276 Jimmy Hedkvist Team Värmland MK Motion50- 09:06.96
35 18 317 Christer Hedihn FMCK Borås Motion50- 09:09.01
36 19 299 Tomas Jonasson Skene MS Motion50- 09:09.46
37 11 246 Magnus Wirgart Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:09.61
38 20 280 Roger Karlsson Mariestads EK Motion50- 09:11.14
39 21 305 Lars-Göran Andersson Enduro Team Örebro Motion50- 09:11.22
40 7 354 Gustav Malm Hallsbergs MK UngdomE0,E1 09:11.23
41 22 287 Joakim Jansson Bengtsfors MCC Motion50- 09:11.35
42 12 211 Martin Börjesson FMCK Borås Motion40-49 09:11.45
43 13 227 Lars-Olof Lindström FMCK Borås Motion40-49 09:11.84
44 23 308 Ronny Andersson Team Värmland MK Motion50- 09:12.04
45 24 294 Jan Larsson Falkerud EK Motion50- 09:15.41
46 14 203 Ronny Eskengren Älvbygdens MK Motion40-49 09:16.17
47 8 349 Alfred Gustavsson Mariestads EK UngdomE0,E1 09:17.83
48 15 257 Benny Andersson Kullings MS Motion40-49 09:18.90
49 16 220 Linus Svensson MK Pionjär Motion40-49 09:20.17
50 25 288 Jonas Blomgren Götene MK Motion50- 09:21.04
51 17 209 Mikael Karlsson Gammalkils MK Motion40-49 09:22.30
52 18 202 Markus Pehrson Mariestads EK Motion40-49 09:22.39
53 26 321 Henrik Karlsson Stenungsunds MS Motion50- 09:22.85
54 19 249 Henrik Lindström FMCK Borås Motion40-49 09:23.12
55 20 236 Christian Rislakki Helsingborgs MCK Motion40-49 09:24.42
56 21 206 Henric Söderlund Sunne EK Motion40-49 09:25.30
57 22 240 Thomas Larsson Gammalkils MK Motion40-49 09:25.48
58 23 201 Jonas Engelbrektsson Skene MS Motion40-49 09:25.72
59 27 329 Tomas Karlsson FMCK Borås Motion50- 09:27.69
60 24 215 Robert Höög Kilsbergens Motorklubb Motion40-49 09:27.89
61 25 242 Peter Borg MK Pionjär Motion40-49 09:28.14
62 28 331 Joakim Holm FMCK Skövde Motion50- 09:28.40
63 29 316 Hans Svärd Alingsås MCK Motion50- 09:28.89
64 30 320 Magnus Persson Götene MK Motion50- 09:29.78
65 31 292 Tony Bratt Enduro Team Örebro Motion50- 09:31.00
66 32 293 Kennet Eriksson SMK Trollhättan Motion50- 09:32.72
67 33 319 Ulf Johannesson FMCK Borås Motion50- 09:34.27
68 34 333 Christian Hagberg FMCK Borås Motion50- 09:35.98
69 2 340 Emelie Johansson Götene MK Dam 09:40.48
70 35 337 Rikard Olsson Karlskoga EK Motion50- 09:42.29
71 36 260 Stefan Andersson SMK Trollhättan Motion50- 09:44.53
72 37 309 Arne Blomqvist Enduro Team Örebro Motion50- 09:49.50
73 38 283 Anders Löf Hallsbergs MK Motion50- 09:51.22
74 39 327 Staffan Svensson Helsingborgs MCK Motion50- 09:51.63
75 26 231 Andreas Jorlöv Kullings MS Motion40-49 09:51.89
76 40 271 Per-Åke Stridh Enduro Team Örebro Motion50- 09:52.44
77 3 339 Erica Källmén Åbågen MCK Dam 09:53.41
78 41 303 Esko Ahmaoja Hagfors MS Motion50- 09:54.70
79 27 226 Oscar Ekdahl FMCK Borås Motion40-49 09:54.91
80 42 295 Henrik Lennartsson Kinds MK Motion50- 09:54.94
81 28 217 Christopher Winberg Götene MK Motion40-49 09:58.34
82 9 352 Noel Persson FMCK Skövde UngdomE0,E1 10:00.55
83 29 252 Magnus Dahlin Götene MK Motion40-49 10:01.11
84 43 336 Anders Adolfsson Linköpings MS Motion50- 10:03.29
85 44 328 Lars Schöön Gammalkils MK Motion50- 10:05.36
86 30 224 Martin Bonander Stenungsunds MS Motion40-49 10:05.41
87 45 297 Robert Granath Hallsbergs MK Motion50- 10:06.12
88 31 258 Daniel Kempe BMK Uddevalla Motion40-49 10:08.62
89 46 281 Anders Olin Karlstad MX Klubb Motion50- 10:09.43
90 32 232 Björn Jorlöv Kullings MS Motion40-49 10:10.12
91 47 335 Kenneth Zimmerblad Skene MS Motion50- 10:16.02
92 48 313 Hans Jonsson Enduro Team Örebro Motion50- 10:16.83
93 33 248 Peter Andersson Frövi MF Motion40-49 10:17.33
94 49 315 Jan Dybeck Hällefors MK Motion50- 10:20.01
95 50 312 Mats Karlsson Gammalkils MK Motion50- 10:25.87
96 34 214 Mathias Svensson Skene MS Motion40-49 10:27.79
97 35 205 Torbjörn Olsson Älvbygdens MK Motion40-49 10:31.25
98 36 230 Tobias Olsson Team Värmland MK Motion40-49 10:31.69
99 37 222 Jonas Milefors Kortedala MK Motion40-49 10:32.16
100 51 262 Karl-Axel Andersson FMCK Borås Motion50- 10:33.40
101 52 286 Tommy Berndtsson SMK Trollhättan Motion50- 10:37.48
102 53 332 Tommy Hägg Alingsås MCK Motion50- 10:39.92
103 38 204 Tomm Holm SMK Örebro Motion40-49 10:45.97
104 54 275 Berth-Åke Åhman FMCK Borås Motion50- 10:47.72
105 55 285 Peter Andersson FMCK Borås Motion50- 10:48.68
106 39 213 Magnus Råström Mälarö MCK Motion40-49 10:53.83
107 56 330 Lars-Gunnar Skogh Falköpings MK Motion50- 10:54.75
108 40 219 Stefan Hjelm Åbågen MCK Motion40-49 10:54.94
109 41 216 Johan Alexandersson Götene MK Motion40-49 10:58.03
110 57 264 Joakim Fri Älvbygdens MK Motion50- 10:59.07
111 42 259 Patrick Wik Skene MS Motion40-49 11:00.40
112 4 342 Emelie Sandström Bengtsfors MCC Dam 11:00.87
113 43 228 Mikael Sjöblom Älvbygdens MK Motion40-49 11:01.63
114 58 310 Kjell Blomkvist Enduro Team Örebro Motion50- 11:02.52
115 59 322 Peter Backman Team Värmland MK Motion50- 11:04.02
116 60 334 Michael Granelli Skene MS Motion50- 11:07.31
117 61 304 Anders Axelsson Hagfors MS Motion50- 11:07.41
118 10 346 Vincent Berglund Frövi MF UngdomE0,E1 11:08.14
119 11 353 Alex Höög Hallsbergs MK UngdomE0,E1 11:22.67
120 44 253 Petri Orava Hallsbergs MK Motion40-49 11:32.09
121 45 238 Niklas Andersson MK Team Treske Motion40-49 11:32.17
122 46 254 Jonas Nilsson Helsingborgs MCK Motion40-49 11:37.01
123 62 268 Håkan Pehrsson FMCK Skövde Motion50- 11:42.98
124 47 239 Andreas Norrman Åbågen MCK Motion40-49 11:44.35
125 12 355 Nils Norrman Åbågen MCK UngdomE0,E1 11:45.64
126 63 291 Lars-Åke Gilbertsson Götene MK Motion50- 11:47.98
127 48 233 Jan-Eric Höög Skene MS Motion40-49 12:09.38